Полски вратар закопа „Светците“ на „Емирейтс“, Бербо и Фулъм пак се изложиха (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Футбол Свят
19:29, 23 ное 2013, Автор: , Преглеждания:99

Оливие Жиру

Отборът на Арсенал запази първото си място в Премиършип, след като надделя с 2-0 над Саутхемптън на своя „Емирейтс“ в мач от 12-ия кръг.

„Артилеристите“ откриха резултата в средата на първото полувреме след „уникална“ изява на вратаря Артур Боруц. Полският страж реши да показва завидни футболни качества, опитвайки да финтира Оливие Жиру, но французинът открадна кълбото и нямаше проблем да се разпише на празна врата. Седем минути преди края на мача се стигна до нарушение в наказателното поле на „светците“ при изпълнение на корнер и съдията отсъди дузпа за лондончани. Жиру застана зад топката и спокойно реализира за 2:0.

Димитър Бербатов изигра цял мач за Фулъм, но неговият тим записа поредна издънка, губейки с 1-2 при домакинството си на Суонси.

В 32-ата минута домакините бяха близо до гол след страхотен изстрел на Дарън Бент, но топката рикошира в десния страничен стълб. Десет минути след почивката Де Гусман центрира отдясно, Ранхел не успя да засече в малкото наказателно поле, но топката рикошира в краката на Аарън Хюз, който си отбеляза автогол. В 64-ата минута Скот Паркър изравни щастливо за „Котиджърс“, след като получи топката в наказателното поле след ъглов удар пред вратата на гостите. Халфът опита да центрира фалцово към далечната греда, но топката влече в мрежата на Ворм – 1:1. Десет минути преди края Джонджо Шелви изведе отново „лебедите“ напред след индивидуален пробив и страхотен изстрел от границата на наказателното поле.

Хъл – Кристъл Палас 0-1

Нюкасъл – Норич 2-1

Стоук – Съндърланд 2-0