Уникално футболно зрелище в дербито на Ливърпул (ВИДЕО)

16:42, 23 ное 2013, Автор: , Преглеждания:65

Ромелу Лукаку

Отборите на Евертън и Ливърпул изиграха страхотно градско дерби на „Гудисън Парк“, завършвайки при зрелищното 3-3 в първия мач от 12-ия кръг на Премиършип.

Срещата започна по най-добрия начин, след като в първите 20 минути двата отбора си вкараха три гола. Първо в шестата минута Фелипе Коутиньо даде аванс на гостите, стреляйки с десния крак след изпълнение на корнер. 180 секунди по-късно „карамелите“ възстановиха статуквото, след като при едно центриране от фаул Шкъртел не се намеси добре и Кевин Миралас от два метра разстреля Миньоле – 1-1.

Малко след това Пиенаар даде прекрасен извеждащ пас към Лукаку, но белгийският страж на Пуул излезе на време и предотврати второ попадение. В 19-ата минута гостите отново поведоха след страхотен шут от фаул на Луис Суарес, който намери долния ляв ъгъл на Хауърд. До почивката „мърсисайдци“ запазиха преднината си.

В 60-ата минута Джо Алън можеше да реши всичко, след като при опит за удар на Суарес се получи рикошет и кълбото попадна именно в Алън, но халфът направи непростим пропуск от десетина метра. Малко след това Ромелу Лукаку ба намерен на чиста позиция, но не успя да преодолее Миньоле. В 72-ата белгиецът се реваншира, след като получи топката около точката на дузпата и със силен удар по земя изравни резултата – 2-2.

В 78-ата Суарес можеше да върне аванс на Ливърпул, засичайки с глава центриране от десния фланг, но Хауърд с блестящ рефлекс изби в корнер. Четири по-късно Миралас изпълни корнер от левия фланг и Лукаку с много точен удар с глава донесе пълен обрат на „сините“ – 3-2. Минута преди края резервата Даниел Стъридж спаси гостите от поражение, след като се разписа с изстрел с глава след центриране от фаул на Стивън Джерард.

След това реми Ливърпул остава на второ място в класирането с 24 точки, докато Евертън е вече пети с 21 пункта.