Методи Ананиев с 11 точки при драматична загуба на Рен

13:04, 25 ное 2013, Автор: , Преглеждания:63

00459530

Националът Методи Ананиев и неговият Рен допуснаха драматично поражение в седмия кръг на френската Лига А, след като отстъпиха у дома пред Монпелие с 2:3 (20:25, 24:26, 20:25, 27:25, 12:15) гейма.

Методи Ананиев не започна като титуляр, но влезе като резерва във втория гейм и реализира 11 точки при 55% успеваемост. Той записа и 72% перфектно и 13% позитивно посрещане.

След тази загуба Ананиев и компания се смъкнаха на десето място с актив от 12 точки. В следващия кръг Рен гостува на Тулуза с Данаил Милушев, а мачът е на 29 ноември от 21:00 часа.

В събота Лион загуби като гост на Сет с 1:3 (19:25, 25:22, 20:25, 20:25) гейма. Либерото Теодор Салпаров обработи 25 противникови сервиса, като регистрира 92% добро и 68% перфектно посрещане за Лион. Неговият съотборник – разпределителят Христо Тодоров, замени титуляра на своя пост Зимон Тишер през втория гейм и остана в основния състав за следващите два. Той отбеляза и 3 точки (1 атака, 2 блокади). Другите двама българи в отбора – Владимир Николов и Божидар Славев, не попаднаха в групата на Силвано Пранди за мача.

В друга среща от кръга, Сен-Назер загуби у дома от Аячо с 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 23:25). Центърът на домакините Стойко Ненчев направи 13 точки (9 атаки, 4 блокади).