Борусия срази Наполи, Уилшър вдъхнови Арсенал (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Италия, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:49, 26 ное 2013, Автор: , Преглеждания:54

Куба Блашчиковски

Отборът на Борусия Дортмунд запази шансове за класиране на осминафинал в група Ф на Шампионската лига, след като надигра с 3-1 тима на Наполи в дербито на петия кръг, играно пред пълните трибуни на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Домакините откриха резултата в осмата минута след попадение от дузпа на Ройс. Наказателният удар бе даден за задържа на Фернандес срещу Левандовски при изпълнение на корнер. В 15-ата минута Левандовски получи прекрасен пас от Мхитарян, но от чиста позиция стреля покрай гредата. В 29-ата италианците бяха близо до изравнителен гол, след като Кайехон бе намерен вдясно, финтира защитник на съперника и шутира от малък ъгъл, но нацели далечния стълб на Вайдефелер. Четири по-късно Мхитарян навлезе до границата на пеналта на гостите, но мощният му снаряд бе избит в корнер от Рейна. Малко след това Левандовски отново бе изведен в отлично положение, но испанският страж на Наполи спаси с крак. В последната минута на първото полувреме Армеро опита изненадващ шут, но Вайденфелер боксира.

Втората част започна силно за „жълто-черните“ и в 58-ата минута Михтарян направи чудесен рейд, но диагоналният му шут бе спасен с мъка от Рейна. 120 секунди след това Игуаин бе изведен очи в очи с немския страж, но напраиви поредния си фрапантен пропуск в кариерата. Гостите изпълниха корнер, а след него последва светкавична контра за Борусия и Ройс напредна по левия фланг и намери Блашчиковски, който от границата на пеналта реализира за 2-0. В 71-ата минута „небесносините“ намалиха пасива си, след като Игуаин подаде вляво към резервата Инсине, който с техничен изстрел успя да се разпише за 1-2. Три по-късно Обамеянг се откъсна сам срещу Рейна, но не успя да го преодолее. В 79-ата габонецът се реваншира за пропуска си, след като бе намерен от Левандовски вдясно и технично копна топката на Рейна за 3-1.

В другия мач Арсенал очаквано се наложи с 1-0 над Марсилия на своя „Емирейтс“. Домакините откриха резултата още в първата минута, след като Уилшър получи топката от Саня по десния фланг, напредна сам, преодоля защитник на съперника и с много красив шут прати топката в горния десен ъгъл на Манданда. В 38-ата „топчиите“ можеха да решат всичко, но Йозил пропусна дузпа. В 65-ата минута Йозил бе изведен зад защитата на французите, след което даде успореден пас към непокрития Уилшър, който оформи крайното 2-0.

След тези мачове Арсенал остава лидер с 12 точки, следван от Борусия Дортмунд и Наполи с по девет и Марсилия с нула. В последния кръг неаполитанците приемат лидера в Англия, а германците ще са гостите на френския аутсайдер.