10 от Аякс развенчаха Барселона, Милан изригна на „Селтик парк“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
00:05, 27 ное 2013, Автор: , Преглеждания:102

Аякс победи Барселона

Отборът на Аякс поднесе голямата изненада в група H на Шампионската лига, след като надигра един от фаворитите за трофея – Барселона, с 2-1 на „Амстердам Арена“ в мач от петия кръг.

Домакините започнаха много амбицирано срещата срещу експерименталния състав на каталунците и още в 19-ата минута стигнаха до гол. Ван Райн центрира остро от дясното крило и Сереро засече кълбото от десетина метра за 1-0. Три минути преди почивката Пинто спаси с мъка далечен изстрел на Клаасен, но топката попадна в Хьосен, който преодоля двама бранители на Барса и отбеляза за 2-0. Второто полувреме започна ужасно за холандците, след като още в началото Фелтман събори Неймар и реферът му показа червен картон, а освен това посочи и бялата точка. Шави не пропусна дузпата и намали пасива на испанския шампион. До края възпитаниците на Тата Мартино наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до изравняване на резултата.

В другия мач от групата Милан записа класическа победа с 3-0 при визитата си на Селтик. „Росонерите“ изиграха много силен двубой и записаха първи успех за сезона като гости. Резултатът бе открит от бразилеца Кака в 13-ата минута. След центриране от корнер на Бирса топката бе засечена с глава именно от Кака. Четири след почивката при ново изпълнение на корнер топката бе пратена към Ночерино, който опита удар по земя, а точно пред голлинията Сапата добави кълбото за 2-0. В 60-ата минута Монтоливо даде дълъг извеждащ пас към Балотели, който успя да се откъсне от бранител на шотландците и от малък ъгъл да реализира за 3-0.

След тези мачове Барселона остава начело в класирането с 10 точки, Милан запазва втората си позиция с осем пункта, Аякс е трети със седем, а Селтик е на дъното с три точки. В последния кръг каталунците приемат „детелините“, а „росонерите“ са домакини на холандския шампион.