Исмаил Иса с нов гол за Шериф, Ивелин Попов с асистенция за Кубан в Лига Европа

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Лига Европа, Футбол Свят
21:47, 28 ное 2013, Автор: , Преглеждания:197

Исмаил Иса

Бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса отбеляза във втори пореден мач в Лига Европа, но неговият Шериф Тираспол отпадна от турнира.

Днес молдовският тим достигна до равенство 1:1 при гостуването на Анжи в мач от група К, което и гарантира класиране напред на руския клуб.

След като вкара единствения гол за своя тим при поражението с 1:2 от Тотнъм в Лондон, днес Иса отново се разписа за Шериф. Българинът откри резултата в 52′ след асистенция на Балима, но малко след това Анжи изравни чрез Александру Епуреану.

Анжи вече има актив от 8 точки и си гарантира участие на 1/16-финалите, докато Шериф остава трети с 3 пункта след пет изиграни срещи. Убедителен лидер в групата е Тотнъм със стопроцентов актив от 12 точки.

Капитанът на България Ивелин Попов записа асистенция за своя Кубан, който разгроми с 4:0 гостуващия Санкт Гален и постигна първа победа в Лига Европа в своята история.

Българинът подаде за второто попадение на своя тим, дело на Владислав Игнатиев в 54-ата минута. Мелгарехо откри за Кубан още в 3-ата, а отново той вкара за 3:0 двадесет минути преди края. Крайното 4:0 оформи Шарл Каборе в 90-ата.

Ивелин Попов изигра 76 минути за краснодарци, преди да бъде заменен от Ибрахима Балде.

Така Кубан събра актив от 5 точки на сметката си, запазвайки минимални шансове за класиране напред. Вторият в групата Суонси разполага с 8 точки, като дори равенство срещу Валенсия у дома ще бъде достатъчно на „лебедите“, за да продължат към 1/16-финалите на турнира.