Юнайтед и Шахтьор мачкат безмилостно в група Б (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:08, 28 ное 2013, Автор: , Преглеждания:72

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като смачка с 5-0 като гост тима на Леверкузен на „Бай Арена“ в мач от група А.

Началото на головото шоу даде Антонио Валенсия, който в средата на първото полувреме засече отлично центриране на Уейн Рууни. В 30-ата минута Рууни изпълни фаул и Емир Спасич насочи топката с глава в собствената си мрежа. В 66-ата минута Рууни стреля от няколко метра след изпълнение на корнер, но Лено изби, след което Джони Евънс направи добавка от два метра. В 77-ата Рууни записа още една асистенция, намирайки Крис Смоулинг, който реализира на празна врата. Малко преди края Нани бе изведен сам срещу Лено и не пропусна да се разпише за 5-0.

В другия сблъсък също нямаше интрига, след като Шахтьор срази Реал Сосиедад с 4-0 на „Донбас Арена“. Украинците откриха резултата в 37-ата минута след късо изпълнение на корнер и пас по земя към близката греда, където Луис Адриано стреля от един метър. Браво успя  да избие, но топката се удари в гредата и влезе в мрежата на баските. Малко след почивката Алекс Тейшейра наказа грешка в защитата на испанците, а в 68-ата минута Дъглас Коща завърши чудесна контра на своя тим с  бомбен диагонален изстрел в горния десен ъгъл. 180 секунди преди края нова добра атака на тима от Донецк приключи с центриране на Тайсън от десния фланг към Дъглас Коща, който се разписа с удар с глава.

След тези мачове Юнайтед вече има 11 точки и се класира за следващата фаза на Шампионската лига. Шахтьор е на втора позиция с осем, докато Леверкузен е трети със седем. Реал Сосиедад има една точица и е на дъното. В последния кръг Манчестър приема украинския шампион, а баските са домакини на „аспирините“.