Ники Учиков и Тюмен надвиха БГ Газпром като гости

16:48, 1 дек 2013, Автор: , Преглеждания:55

Николай УчиковОтборът на Тюмен спечели българския сблъсък в четвъртия кръг на руската Суперлига, след като се наложи с 3-2 (25:23, 21:25, 25:22, 24:26, 15:13) гейма при визитата си на Газпром-Югра.

Диагоналът Николай Учиков бе в основата на успеха на гостите, след като наниза 20 точки – 19 в атака и една блокада. Тодор Алексиев влезе в игра още през първата част за домакините, за да остане в основната седморка на своите за следващите четири. Той завърши със 17 точки – 11 в нападение и шест блока. Тошко се отличи и с 62% добро и 57% перфектно посрещане. Теодор Тодоров остана на пейката.

Губерния на Пламен Константинов надигра у дома украинския Локомотив (Харков) с 3:0 (25:17, 25:22, 26:24) гейма. За гостите в игра не се появи българският разпределител Георги Братоев.

В друга среща от Синята група, Ярославич на Николай Желязков инкасира четвъртата си поредна загуба от началото на сезона – 0:3 (19:25, 16:25, 20:25) като гост на Динамо (Москва).

Следващият кръг в руската Суперлига е на 7 декември.