Фейенорд обърна ПСВ, Аякс и Витес громят

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:13, 1 дек 2013, Автор: , Преглеждания:44

ФейенордОтборът на Фейенорд спечели голямото дерби на 15-ия кръг на Ередивизие, след като се наложи с 3-1 над ПСВ Айндховен като домакин.

Гостите започнаха отлично мача и в средата на първата част Адам Махер успя да открие резултата. В добавеното време преди почивката 19-годишният нападател на ротердамци Жан-Пол Боетиус възстанови статуквото. Десетина минути след началото на второто полувреме Грациано Пеле направи обрата пълен с попадение от дузпа. В 65-ата италианският нападател довърши гостите с още един гол за крайното 3-1.

Шампионът Аякс разби с 4-0 като гост тима на АДО Ден Хааг. Клаасен и Фишер решиха всичко с две попадения преди почивката, а след нея Ван Райн и Къркич оформиха разгромния успех.

Вите постигна класическа победа с 3-0 при домакинството си на Камбуур. Вейинович откри резултата в 33-ата минута, а през второто полувреме се разписаха и Леердам и Чантурия.

В класирането лидер е именно Витес с 30 точки, Аякс има 28, а Твенте е с 27.