Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
19:41, 3 дек 2013, Автор: , Преглеждания:37
Рилски спортист

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист допусна трета загуба в група H на Юрочалъндж, след като отстъпи драматично със 76-78 срещу унгарския Солнок в „Арена Самоков“.

Домакините имаха преднина от четири точки на полувремето – 40-36, но след почивката гостите съумяха да направят обрат след изключително силна трета част. Унгарците дръпнаха с 59-52 преди последните 10 минути, в които самоковлии съумяха да намалят пасива си до два пункта – 76-78.

Дарин Иванов бе най-резултатен за българите с 20 точки, а 18 записа Върнън Тейлър. С по 13 пункта приключиха Остун Калхун и Шон Барнет.

За гостите Петер Лорант направи дабъл-дабъл от 22 точки и 12 борби. Джъстин Холидей се отчете със 17 пункта, а още 16 вкара Крис Оливър.

След това поражение Рилецо е на трето място в класирането с пет точки, а Солнок е лидер със седем.