Лидерът Арсенал мина и през „тигрите“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
23:38, 4 дек 2013, Автор: , Преглеждания:47

АрсеналОтборът на Арсенал затвърди първото си място в английската Висша лига, след като се наложи с 1-0 над новака Хъл Сити на своя „Емирейтс“ в мач от междинния 14-и кръг.

Двубоят започна по повече от блестящ начин за домакините, които поведоха още във втората минута. Карл Дженкинсън бе изведен по десния фланг и центрира от аутлинията, а Никлас Бендтнер с хубав удар с глава намери мрежата на „тигрите“.

И второто полувреме стартира с ранен гол за „топчиите“, след като в 47-ата минута Аарън Рамзи даде прекрасен извеждащ пас по земя към Месут Йозил, а германският национал отбеляза много технично за 2-0.

След този успех Арсенал вече има 34 точки и уверен лидер в Англия, докато Хъл е на 12-а позиция със 17 пункта.