Лампард и Азар измъкнаха Челси в голово шоу на „Стейдиъм ъф Лайт“ (ВИДЕО)

00:04, 5 дек 2013, Автор: , Преглеждания:57

Челси

Отборът на Челси стигна до драматична победа с 4-3  при визитата си на Съндърланд на „Стейдиъм Ъф Лайт“ в среща от 14-ия кръг на Висшата лига.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, след като при изпълнение на фаул кълбото се удари в стената, след което Джак Колбек намерик Джоузи Алтидор в пеналта. Американецът завъртя се добре и с елегантен шут преодоля стража на гостите. Само три по-късно Еден Азар центрира към Франк Лампард, който закова топката в мрежата със силен изстрел с глава.

В 36-ата минута лондончани направиха пълен обрат след страхотен шут по земя от границата на наказателното поле на Азар. Пет след почивката „черните котки“ изравниха резултата, след като при изпълнение на корнер Джон О’Ший се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на Чех. В 62-ата минута Азар направи двойно с Лампард, който му върна топката с пета, след което белиецът си намери пространство за стрелба и с мощен шут даде преднина на своя тим – 3-2.

В 84-ата минута Рамирес бе изведен чудесно по десния фланг, напредна отлично и опита центриране към Ба, но Филип Бардсли засече топката в собствената си врата. Само 120 секунди по-късно Бардсли се реваншира за автогола си, разписвайки се при меле в наказателното поле на гостите, оформяйки крайното 3-4.

След този успех Челси остава втори в подреждането с 30 точки, а Съндърланд е на дъното с едва осем пункта.