Балкан поведе в НБЛ, Рилски разгроми Спартак

Публикувано в: Баскетбол, България
21:33, 6 дек 2013, Автор: , Преглеждания:55

Павел МариновОтборът на Балкан се наложи като домакин с 85-70 над Черноморец Бургас в среща от осмия кръг на НБЛ.

Гостите водеха в резултата преди последните 10 минути, но играчите на Александър Тодоров решиха всичко след серия от 18-0 във финалната четвърт. Капитанът Павел Маринов записа дабъл-дабъл от 27 точки и 10 борби за победителите, а много силен мач изигра и Ноа Далман, който регистрира 25 точки и хвана 17 борби. За гостите най-резултатни с по 15 точки бяха Калин Христов и Богдан Боев.

В другия петъчен сблъсък Рилски спортист спечели с категоричното 110-55 срещу Спартак Плевен в „Арена Самоков“. Най-резултатен за победителите бе Златин Георгиев със 17 точки. Любомир Киров се отчете с 16 точки, а с 14 бе Йордан Бозов. За гостите с 15 точки завърши Джеймс Анакриън, а с по 11 шриключиха Симеон Ценов и Васил Александров.

След тези мачове Балкан вече е лидер в подреждането с 12 пункта, Рилецо е на пето място с 11 точки, Спартак е седми с девет, а Черноморец е на дъното със седем.