Байерн унизи Вердер в Бремен

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:44, 7 дек 2013, Автор: , Преглеждания:65

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен спечели поредната си победа в германската Бундеслига, след като разнебити със 7-0 като гост тима на Вердер Бремен на „Везерщадион“ в мач от 15-ия кръг.

Начало на погрома над „бременските музиканти“ даде Рибери, който в 21-ата минута проби добре по левия фланг и опита остро центриране от аутлинията, а Лукимя-Мулонготи засече топката в собствената си мрежа. В 27-ата Кроос центрира от фаул и Ван Буйтен бе точен след удар с глава. Десет минути след това Мюлер бе намерен по дясното крило, напредна добре и подаде успоредно към Рибери, който от няколко метра реализира за 3-0.

След час игра разликата стана четири попадения, след като Манджукич се възползва от асистенция на Рибери. Осем минути след това Мю лер получи подаване от Гьоце и с техничен изстрел доведе нещата до 5-0. В 82-ата минута Рибери се разписа за втори път след прекрасен пас на Алаба, а крайното 7-0 оформи Гьоце в последните секунди.

След този успех Байерн увеличи актива си на 39 точки и вече е на пет пред втория Леверкузен, който в 19:30 часа гостува на Борусия Дортмунд. Вердер се смъкна на 14-а позиция с 16 точки.

Борусия М – Шалке 2-1

Франкфурт – Хофенхайм 1-2

Хамбургер – Аугсбург 0-1

Щутгарт – Хановер 4-2