Тотнъм обърна „черните котки“ като гост (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
23:04, 7 дек 2013, Автор: , Преглеждания:45

Паулиньо

Отборът на Тотнъм спечели втора поредна победа като гост във Висшата лига, след като надделя с 2-1 над Съндърланд на „Стейдиъм ъф Лайт“ в последния съботен мач от 15-ия кръг.

„Черните котки“ откриха резултата в 37-ата минута, след като вратарят на „шпорите“ Юго Йори не изби добре едно центриране от десния фланг и топката попадна в Адам Джонсън, който с бомбен шут изравни.

Две минути преди края на първата част Насер Шадли свали с глава топката към Паулиньо след изпълнение на фаул, а бразилския национал изравни с шут от 4-5 метра. Малко след почивката Муса Дембеле пробва остро подаване от аутлинията вляво, а кълбото рикошира в Джон О’Шей, който си вкара автогол и донесе трите точки за гостите от Лондон.

По този начин Тотнъм е 6-и с 27 точки, а Съндърланд остава последен с едва 8 спечелени пункта.