Братоев, Алексиев и Тодоров с победи в Русия

14:49, 8 дек 2013, Автор: , Преглеждания:68

Тодор Алексиев

Газпром-Югра (Сургут) се наложи като гост над вицешампиона Урал (Уфа) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) в среща от петия кръг на мъжката Суперлига на Русия, информира bgvolleyball.com.

И двамата български национали в Газпром играха като титуляри. Капитанът Тодор Алексиев записа 13 точки (1 ас, 10 атаки, 2 блокади) и 48% добро посрещане. Центърът Теодор Тодоров добави 6 точки (2 атаки, 4 блокади) за победата.

В българския сблъсък от кръга украинският Локомотив (Харков) надигра гостуващия Ярославич (Ярославъл) с 3:1 (28:26, 20:25, 25:18, 25:19). Георги Братоев бе основен разпределител на домакините. Срещу тима на треньорите Николай Желязков и Георги Петров той се разписа и като реализатор на 5 точки (1 ас, 1 атака, 3 блокади).

Тюмень (Тюмен) не успя да вземе гейм у дома срещу Динамо (Краснодар) и загуби с 0:3 (22:25, 29:31, 18:25). Диагоналът на домакините Николай Учиков игра само в първите два гейма, като завърши с 3 точки от атака.

Във временното класиране водят Зенит-Казань (Казан), Белогорье (Белгород) и Динамо (Краснодар) с пълен актив от по 15 точки, следвани от Динамо (Москва) с 12 и Губерния (Нижни Новгород) на треньора Пламен Константинов с 10. Газпром е осми с 8 точки от две победи и три загуби. Веднага след него е харковският Локомотив със 7 точки от три победи и две загуби. Тюмень е на четиринадесто място с 2 точки от една победа и четири загуби, а Ярославич остава единственият отбор в Суперлигата без победа дотук и с 0 точки е на последното шестнадесето място. Следващият кръг е на 14 и 15 декември.