Витес нанесе срамна загуба на ПСВ на „Филипс“

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
01:10, 8 дек 2013, Автор: , Преглеждания:78

Витес

Отборът на Витес спечели дербито на 16-ия кръг на холандската Ередивизие, след като смачка с 6-2 като гост тима на ПСВ Айндховен.

Гостите откриха резултата в 38-ата минута чрез Лукас Пиасон, но в добавеното време на първото полувреме Депай изравни. Хавенаар в 66-ата и Леердам в 75-ата доведоха нещата до 3-1 в полза на тима от Арнхем. Рекик успя да намали пасива на домакините в 84-ата минута, но в последните шест стадион „Филипс“ бе шокиран с още три попадения, дело на Прьопер (разписал се на два пъти) и Ван Аанхолт.

В другото дерби на кръга АЗ Алкмаар се наложи с 2-1 като гост на Твенте. Бееренс даде преднина на домакините още в третата минута, но Мохтар с голове в 39-ата и 90-ата донесе трите точки на АЗ.

Шампионът Аякс нямаше проблеми и смаза с 4-0 тима на НАК Бреда на „Амстердам Арена“. Клаасен се отличи с хеттрик за домакините, а още един гол добави Къркич.

В класирането начело е Витес с 33 точки, следван от Аякс с 31 и Твенте с 30.