Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:36, 8 дек 2013, Автор: , Преглеждания:53
Волфсбург

снимка: vfl-wolfsburg.de

Отборът на Волфсбург се изкачи на пето място в Бундеслигата, след като постигна класически успех с 3-0 при визитата си на Фрайбург в среща от 15-ия кръг.

„Вълците“ поведоха още в осмата минута, след като Патрик Охс центрира ниска топка от десния фланг и Максимилиан Арнолд засече кълбото от малкия пеналт. Само 180 секунди по-късно нова добра атака на гостите завърши с второ попадение, след като Луис Густаво чукна топката към Ивица Олич и хърватинът отбеляза от десетина метра – 2-0. В добавеното време Вили Евсеев бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, опита се да го финтира, но в крайна сметка подаде вляво към Марсел Шефер, който оформи крайното 3-0.

В другия неделен мач Херта Берлин се наложи с 2-0 при визитата си на Айнтрахт Брауншвайг и по този начин се изкачи на седмо място в класирането. Гостите откриха резултата в 20-ата минута, след като Рони изпълни корнер към предната греда и Адриан Рамос засече топката с глава. В 80-ата „старата дама“ организира перфектна контра, при която Рони изведе Толга Джигерджи, който с диагонален шут оформи крайното 2-0.