Загуби за българите във Франция

15:25, 9 дек 2013, Автор: , Преглеждания:51

Лион

Всички отбори с български волейболисти в мъжкото първенство на Франция инкасираха загуби в дванадесетия кръг, а нова победа на Тур (Тур), съперник на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в Шампионската лига, го изведе на първо място в класирането, пише bgvolleyball.com.

“Най-българският” АСЮЛ Лион (Лион) успя да вземе първите два гейма като гост от единия от досегашните двама лидери – Пари Волей (Париж), но после допусна пълен обрат за крайното 2:3 (26:24, 26:24, 17:25, 21:25, 13:15), оформено след 2 часа и 6 минути игра. Божидар Славев не само стана втори по резултатност за Лион с 15 точки (1 ас, 12 атаки, 2 блокади), но и пое основната тежест на посрещането, справяйки се добре с 80% от насочените към него 51 противникови сервиса. Либерото Теодор Салпаров обработи 17 сервиса, като посрещна добре 82%, а перфектно – 71%, от тях. Титулярен разпределител на лионци и в петте гейма беше Христо Тодоров. Той се разписа и като реализатор с 1 точка от блокада.

С една точка като гост се поздрави и Спасер’с Тулуз (Тулуза) на Данаил Милушев. Българският диагонал обаче не се появи в игра за 2:3 (20:25, 25:22, 21:25, 25:14, 4:15) срещу Шомон 52 От Марн (Шомон).

Сен-Назер Атлантик (Сен Назер) загуби като гост от Нарбон Волей (Нарбон) с 1:3 (30:32, 28:30, 30:28, 21:25) в оспорван двубой, продължил 2 часа и 6 минути. Центърът на Сен-Назер Стойко Ненчев отбеляза 14 точки (2 аса, 9 атаки, 3 блокади) в този мач.

Рен Волей 35 (Рен) отстъпи у дома пред Оаз Университе (Бове) с 1:3 (18:25, 16:25, 25:22, 21:25). Методи Ананиев влезе в игра от ъгъла през първия и през третия гейм, а за втория и четвъртия бе в основната седморка на Рен. Той завърши със 7 точки от атака и 56% добро посрещане.

Тур изкова чиста победа като гост над Араго (Сет) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) и се възползва от загубените точки от страна на Ажаксио (Аячо) и Пари Волей, за да излезе начело. Топреализатор за шампионите в мача стана Джейсън Яблонски с 16 точки, следван от Филип Колин с 12.

Тур вече е с 26 точки от девет победи и три загуби, колкото има и вторият Пари Волей. Тулуз е осми с 16 точки от шест победи и шест загуби, а Рен, Сен-Назер и Лион са на последните дванадесето, тринадесето и четиринадесето място съответно с 13, 11 и 10 точки. Следващият кръг е на 14 и 15 декември.