Сити с феноменален обрат на „Алианц Арена“, ЦСКА и Миланов аут от Европа

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:03, 11 дек 2013, Автор: , Преглеждания:65

Джеймс Милнър

Отборът на Манчестър Сити постигна страхотен обрат при визитата си на Байерн, надигравайки с 3-2 носителя на трофея в Шампионската лига насред неговия дом „Алианц Арена“ в мач от група Д.

Домакините откриха резултата още в петата минута, след като Данте даде страхотен 50-метров пас към Томас Мюлер, който овладя на гърди и със силен изстрел намери мрежата зад Джо Харт. Седем по-късно баварците изпълниха корнер и кълбото се озова в Марио Манджукич, който опита изстрел от точката на дузпата, но шутът му бе блокиран. Кълбото, обаче, попадна в Марио Гьоце, който от няколко метра реализира за 2-0. В 28-ата минута Хесус Навас бе намерен на десния фланг и центрира към далечната греда, откъдето Джеймс Милнър отклони кълбото към малкия пеналта и Давид Силва съумя да отбележи за 1-2.

В 59-ата минута „гражданите“ получиха доста спорна дузпа, след като Милнър се просна много артистично на земята след минимален контакт с Данте, но реферът посочи бялата точка. Александър Коларов не сбърка от 11-те метра и доведе нещата до 2-2. Само 180 секунди по-късно защитата на Байерн отново се изложи, след като Боатенг не успя да изчисти топката и тя попадна в Милнър, който със страхотен изстрел не остави шанс на Нойер – 3-2.

В другия мач Виктория Пилзен се наложи с 2-1 като домакин на ЦСКА Москва. Българският национал Георги Миланов започна като титуляр за гостите и игра до 74-ата минута. Ахмед Муса даде преднина на „армейците“ в 65-ата минута, но 120 секунди по-късно руснаците останаха с човек по-малко след червен картон на Алан Дзагоев. Това пзоволи на чехите да направят пълен обрат с попадения на Коларж (76) и Вагнер (90).

Байерн завърши на първо място в групата с 15 точки, с колкото е и вторият Манчестър Сити, но баварците имат предимство в директните сблъсъци. Виктория се класира за Лига Европа с три пункта, а ЦСКА също има толкова точки, но напуска евротурнирите.