ЦСКА и Левски на финал за Купата на България след чисти победи!

20:44, 11 дек 2013, Автор: , Преглеждания:45

ЦСКА

Отборите на ЦСКА и Левски ще спорят за трофея в турнира за Купата на България, след като спечелиха днешните си полуфинални сблъсъци с по 3-0 в зала „Христо Ботев“.

„Червените“, които защитават златото си от миналата година показаха, че във важните мачове имат шампионски характер, след като сразиха лидера след есенния полусезон Марица с 3-0 гейма. В отделните части момичетата на Юлия Иванова бяха категорични и спечелиха с 25-15; 25-23 и 25-21.

С 21 точки за победителките се отчете Гергана Димитрова (2 аса, 4 блокади, 58 % в нападение), а още 12 добави Симона Димитрова (2 аса, 45 % в атака). За пловдивчанки Силвия Анддреева и Силвана Чаушева се отличиха с по десет пункта.

В по-ранния двубой Левски очаквано надигра Славия-СУ с 3-0. Волейболистките на Радослав Бакърджиев нямаха абсолютни никакви проблеми с „белите“ и взеха отделните геймове с 25-10; 25-14 и 25-18.

Таня Събкова допринесе за победата на „сините“ със 17 точки.  Мирослава Паскова добави 14.  Най-резултатна за Славия бе Ваня Върбанова с 12 точки.

Утре от 18,00 часа в зала Христо Ботев ЦСКА ще играе за Купата срещу Левски в пореден епизод на Вечното дерби. Двата тима се срещнаха и в груповата фаза, когато „сините“ спечелиха с 3-0.