10 от Милан издрапаха до хикс с Аякс, Неймар побърка Селтик

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:48, 11 дек 2013, Автор: , Преглеждания:67

Милан

Отборът на Милан се класира по изключително труден начин за осминафиналите на Шампионската лига, след като едва се добра до нулево равенство при домакинството си на Аякс в мач от група H.

Още в петата минута гостите бяха много близо до откриване на резултата след удар с глава на Поулсен, но топката попадна в гредата. В 19-ата Клаасен засече топката след хубав плонж, но този път Абиати демонстрира класа и спаси. Само 180 секунди след това „росонерите“ останаха с 10 души, след като Монтоливо извърши много грубо нарушение срещу Поулсен и Уеб му показа директен червен картон. В средата на второто полувреме Клаасен шутира доста мощно, но ветеранът на вратата на Милан изби в корнер. В 73-ата минута Фишер също имаше възможност за гол, но стреля покрай страничната греда. В последните секунди холандците опитаха всичко, за да стигнат до победата, но до гол така и не се стигна.

В другия мач от групата Барселона смачка Селтик с 6-1 на „Ноу Камп“. Пике откри резултата още в седмата минута, след като направи добавка след спасен изстрел на Санчес. Пет преди почивката Неймар проби отляво и подаде към малкия пеналт, откъдето Педро засече за 2-0. В края на първата част Монтоя получи пас зад защитата на шотландците, след което отклони кълбото за Неймар, а за бразилеца остана само да реализира за 3-0. Малко след почивката чудесна атака на домакините завърши с красиво попадение на Неймар с шут от 13 метра. В 58-ата Неймар направи страхотен рейд в наказателното поле, финтира съперник и отбеляза за 5-0. В 72-ата минута Тейо вкара шестото попадение за каталунците, а малко преди Самарас реализира почетния гол за „детелините“.

В крайното класиране Барселона е на първа позиция с 13 точки, Милан е втори с девет. Аякс е трети с осем и ще играе в Лига Европа, а Селтик завърши на дъното с три пункта.