Атлетико не пожали Порто и класира Зенит на осминафинал

Публикувано в: Избрано, Испания, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:30, 12 дек 2013, Автор: , Преглеждания:54

Диего Коста

Атлетико Мадрид победи Порто с 2:0, а Аустрия Виена отказа Зенит Санкт Петербург с 4:1 в последните срещи от група G на Шампионската лига.

На „Висенте Калдерон“ Порто бе отборът който контролираше топката и имаше много повече голови положения, но класата на Атлетико си пролича в убийствените атаки на испанския тим, довели до два гола само от няколко положения. Раул Гарсия откри в 14-ата минута, след като успя да овладее една трудна топка в наказателното поле, и от малък ъгъл намери начин да стреля, кълбото се отби от сглобката и влетя във вратата. Елтон нямаше какво да стори при този мощен шут. В 28-та минута Жозуе направи непростим пропуск от дузпа, а Арансубия се реваншира за нарушението си, като спаси удара от бялата точка. Фаулът бе даден, след като стражът повали Джаксън Мартинес в пеналта. В 37-та минута Атлетико нанесе втори удар по Порто, като този път голмайсторът Диего Коща бе безпощаден. Гостите опитаха да направят изкуствена засада, но не успяха, и Коща излезе очи в очи с Елтон, за да направи 2:0.

Три греди удари Порто само през първото полувреме – Джаксън Мартинес още в осмата минута, след това Варела в 21-та, и отново Мартинес в 36-та бяха спрени от стълбовете край Арансубия. През второто полувреме Атлетико играеше доста концентрирано, и спираше в зародиш атаките на Порто. Гостите имаха изключителни проблеми да достигнат до каквото и да било положение, но в 69-та минута за невероятен четвърти път удариха греда. Този път Лиса не успя да намери мрежата. Джаксън Мартинес имаше добра ситуация малко по-късно, но отново не успя да намали поне изоставането на своите. Така приключи и участието на Порто в Шампионската лига, но поне тимът ще продължи в Лига Европа.

В другия мач от групата, Аустрия Виена игра за честта си и победи Зенит с 4:1. Кержаков откри в 35-та минута, но Хосинер върна попадението още преди почивката. Веднага след подновяването на играта през второто полувреме, Юн изведе Аустрия напред, в 48-та минута, а Хосинер пак се разписа в 51-та, за да даде аванс от 3:1 за домакините. Последното четвърто попадение падна в третата минута от продължението, и бе дело на Киенаст.