Байерн не пожали и Хамбургер, Дортмунд отново без победа (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:25, 14 дек 2013, Автор: , Преглеждания:59

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен постигна осма поредна победа в Първа Бундеслига, след като се наложи с 3-1 над Хамбургер на „Алианц Арена“ в среща от 16-ия кръг. По този начин баварците увеличиха преднината си пред втория Леверкузен на седем точки.

Гостите запазиха нулевото равенство почти до края на първото полувреме, но в 42-ата минута крепостта им рухна. Тони Кроос намери Рафиня зад защитата на „сините шорти“, а бразилецът центрира с едно докосване към Марио Манджукич, който от малкия пеналт реализира за 1-0. Седем минути след почивката Тиаго Алкантара подаде към Марио Гьоце, който с хубав изстрел с десния крак преодоля Ярослав Дробни за втори път. Три минути преди края на срещата тимът от Хамбург реализира почетно попадение чрез Пиер-Мишел Ласога, но в добавеното време Шердан Шакири реализира третия гол в актива на еврошампиона.

Борусия Дортмунд продължи да буксува, след като едва се добра до равенство 2-2 при визитата си на Хофенхайм. Домакините поведоха в 17-ата минута, след като Свен Шиплок се измъкна сам срещу вратаря Митчъл Ленгерак след пас на Роберто Фирмино и прати топката в мрежата му. В 37-ата Кевин Фоланд излезе очи в очи със стража и не му даде никакъв шанс с прецизен изстрел – 2:0. Минута преди края на полувремето вратарят на домакините Йенс Граал направи голям гаф, след като изпусна топката след центриране от корнер и Пиер-Емерик Обамеянг я прати в мрежата за 1-2. В средата на второто полувреме Дортмунд стигна до изравняване, след като Нурши Шахин центрира към Лукаш Пишчек, който при първия опит не успя да преодолее Граал, но при добавката не сбърка – 2-2.