Манчестър Сити даде заявка за титлата с погром над Арсенал! (ВИДЕО)

16:42, 14 дек 2013, Автор: , Преглеждания:64

Серхио Агуеро откри головата фиеста на "Етихад"

Отборът на Манчестър Сити постигна осма поредна победа като домакин във Висшата лига, след като в супердербито на 16-ия кръг се наложи с 6-3 над лидера Арсенал. По този начин „гражданите“ намалиха пасива си от „топчиите“ на само три точки.

Сити започна силно мача и още в 14-ата минута успя да открие резултата на „Етихад“, след като при центриране от корнер Мартин Демикелис отклони топката към задната греда, откъдето Серхио Агуеро с красив удар от въздуха не остави шанс на Войчех Шчесни – 1-0.

В 31-ата Яя Туре загуби кълбото в центъра на терена и последва бърза контра на лондончани. Месут Йозил бе намерен вляво и върна топката назад към дъгата на пеналта, където бе Тио Уолкът, който с техничен изстрел изравни резултата – 1-1. Осем минути след това Пабло Сабалета получи кълбото по десния фланг и центрира ниско към Алваро Негредо, а испанският национал нанесе точен удар от няколко метра – 2-1.

Само пет минути след почивката Манчестър увеличи преднината си след хубав далечен изстрел на Фернандиньо. В 63-ата гостите намалиха пасива си, след като Аарън Рамзи подаде отлично към Уолкът, който с гениален шут заби топката в горния ляв ъгъл на Пантилимон. Само 180 секунди по-късно Хесус Навас проби прекрасно по дясното крило и центрира остро към малкия пеналт, където Давид Силва чукна елегантно кълбото – 4-2.

Оливие Жиру получи две възможности в следващите няколко минути, но мерникът му изневери и той пропусна да намали резултата. В 88-ата минута Фернандиньо довърши гостите, след като се подигра с двама защитници и с технично копване прехвърли Шчесни за 5-2. В добавеното време първо Пер Мертезакер се разписа с удар с глава, засичайки центриране на Бакари Саня. В ответното нападение Шчесни събори Милнър в пеналта и реферът даде дузпа, която Туре превърна в гол за крайното 6-3.

След този успех Сити увеличи актива си на 32 точки и се изкачи на второ място в класирането, а Арсенал остава лидер в подреждането с 35 пункта.