ПСЖ остава лидер в Лига 1, Ибра и Кавани пак се разписаха

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:00, 14 дек 2013, Автор: , Преглеждания:44

ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен запази първата си позиция в Лига 1, след като се наложи с 3-1 при визитата си на Рен в първата съботна среща от 18-ия кръг.

Гостите откриха резултата в 19-ата минута, след като Тиаго Мота отбеляза страхотен гол с диагонален изстрел, намирайки долния десен ъгъл на Костел. Седем след почивката парижани получиха дузпа, която бе превърната в гол от Златан Ибрахимович.

В средата на второто полувреме Ромен Алесандрини изненада стража на шампионите с изстрел от фаул, като Салваторе Сиригу се намеси по-доста колеблив начин. В последните секунди ПСЖ уби интригата след хубав индивидуален рейд на Единсон Кавани, който завърши с точен изстрел от границата на наказателното поле.

След този успех момчетата на Лоран Блан увеличиха актива си на 43 точки и остават на първа позиция, докато бретонците са на 13-о място с 21 пункта.