Публикувано в: Футбол България, ЦСКА
19:16, 14 дек 2013, Автор: , Преглеждания:65
ЦСКА

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА постигна най-убедителната си победа в А група през този сезон, след като смачка новака Любимец със 7-0 на „Българска армия“ в среща от 23-ия кръг.

„Армейците“ откриха резултата още в шестата минута, след като Косоко преодоля Димитров и Николай Колев, след което стреля, а топката мина между ръцете на Рашков и влетя в мрежата му. Осем след това Карачанаков получи чудесно извеждащо подаване и сам срещу Рашков без проблеми реализира за 2-0. В 29-ата Мартин Петров нацели напречната греда. В добавеното време на първата част Карачанаков се озова очи в очи със стража на гостите, който спаси първия изстрел на крилото, но след това младежкият национал подаде към Гъргоров и той от границата на наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл – 3-0.

Седем минути след почивката Карачанаков центрира от корнер на първа греда, където Василев засече топката с глава, след което тя срещна десния стълб и влетя в мрежата. Секунди след това Витанов подаде към Карачанаков, който с удар покрай Рашков прати топката в долния ляв ъгъл за 5-0. В 61-ата минута Долапчиев получи отличен пас от Карачанаков и реализира на празна врата. Шест по-късно Долапчиев пусна извеждащ пас към Чочев, който с удар в долния десен ъгъл прати топката във вратата на Рашков за крайното 7-0.

След този успех ЦСКА вече има 42 точки и временно се изкачи на трето място в класирането, докато Любимец е на 12-о място с 18 пункта.