След два месеца ПСВ пак с победа в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:23, 15 дек 2013, Автор: , Преглеждания:48

ПСВ

Отборът на ПСВ записа първа победа в холандската Ередивизие след повече от два месеца, след като смачка с 5-1 като гост тима на Утрехт в последната среща от 17-ия кръг.

Момчетата на Филип Коку решиха всичко още през първото полувреме, в което отбелязаха всичките си голове. Махер откри резултата с попадение още в третата минута. Десет по-късно Депай удвои преднината на гостите, а в 30-ата минута Лосадия направи разликата класическа. В 33-ата Депай се разписа за втори път, този път път от дузпа. В 74-ата минута Бултхуйс реализира почетния гол за домакините, а в последните секунди Махер оформи крайното 5-1.

Лидерът Витес надделя трудно с 3-2 при домакинството си на НАК Бреда, докато шампионът Аякс се наложи с 2-1 като гост на Камбуур.

След края на първия полусезон Витес остава начело в подреждането с 36 точки, следван от Аякс с 34 и Твенте с 33. ПСВ е едва девети с 23.