Учиков и Тюмен излъгаха Братоев и Локомотив след тайбрек

13:28, 15 дек 2013, Автор: , Преглеждания:35

Николай УчиковОтборът на Тюмен спечели „българския“ сблъсък в шестия кръг на руската Суперлига, след като се наложи с 3-2 (25:19, 19:25, 25:21, 22:25, 15:11) гейма при визитата си на Локомотив Харков.

Българският диагонал Николай Учиков бе над всички за гостите, след като заби 25 точки (1 ас, 22 атаки, 2 блокади) и по този начин стана най-резултатен на терена.

Националният плеймейкър на България Георги Братоев започна двубоя в стартовата седморка на домакините, но после пропусна втория гейм, а в третия и четвъртия влезе в игра от ъгъла. В тайбрека Братоев отново попадна в основния състав на своите, но не успя да помогне за постигане на краен успех.

В друга среща от кръга Ярославич на старши-треньора Николай Желязков инкасира поредната си загуба – 0:3 (17:25, 18:25, 20:25) срещу гостуващия Урал.

В класирането Локомотив е на девето място с осем точки. Тюмень е дванадесети с четири пункта, а Ярославич е на последното шестнадесето място с 0 точки.