Франкфурт изненада Леверкузен като гост, Шалке отново пети

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:24, 15 дек 2013, Автор: , Преглеждания:48

Марко Рус

Отборът на Айнтрахт Франкфурт поднесе изненадата на 16-ия кръг на Бундеслигата, след като в последния мач надделя с минималното 1-0 при визитата си на осминафиналиста в Шампионската лига Леверкузен.

Гостите можеха да поведат още в 12-ата минута, след като Себастиан Юнг качи топката на главата на Ян Розентал, но ударът на последния попадна в страничната греда. В 61-ата тимът от Франкфурт все пак откри резултата, след като Юнг изпълни свободен удар и Марко Рус засече кълбото с глава за 1-0. До края „аспирините“ атакуваха вихрено, но Кевин Трап спаси всичко пред своята врата. В последните секунди Айнтрахт можеше дори да отбележи втори гол, но Хоселу пропусна дузпа.

В по-ранния неделен мач Шалке се наложи с 2-0 над Фрайбург на „Фелтинс Арена“. Домакините откриха малко щастливо резултата в края на първото полувреме, когато при изпълнение на корнер Хьофлер си отбеляза автогол. В средата на втората част Джеферсън Фарфан бе точен от бялата точка, за да гарантира успеха на „кралскосините“.

След тези мачове Леверкузен остана с 37 точки и вече е на седем от лидера Байерн. Шалке отново е пети с 30 пункта, докато Айнтрахт остава 15-и с 14 точки. Фрайбург е на 16-о място с 11.