Лион изпусна Марсилия на „Жерлан“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
01:02, 16 дек 2013, Автор: , Преглеждания:36

Пиер-Андре Жиняк

Отборите на Лион и Марсилия завършиха наравно 2:2 в дербито на 18-ия кръг на френската Лига 1, играно на „Стад Жерлан“.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, след като Йоан Гуркюф даде хитър пас към Александър Лаказет, който от два метра финтира защитник и вратаря на гостите и реализира за 1-0. Секунди преди почивката Анри Бедимо подаде отлично към Бафетимби Гоми, който останал сам срещу Манданда не сбърка – 2-0.

В добавеното време на първото полувреме Марсилия се върна в мача, след като Пиер-Андре Жиняк изненада Реми Веркутър с далечен шут. В 79-ата минута гостите успяха да се доберат до равенството след изстрел от фаул на Флориан Товен.

След това равенство Марсилия запази 6-та позиция с 28 точки, а Лион се придвижи с едно място напред на 10-та позиция с 24 точки.

В по-ранните мачове днес Лил се наложи с 2-1 като домакин над Бастия, а Бордо надви със същия резултат тима на Валансиен на своя „Шабан Делма“.