Грандовете от Манчестър мачкат в Англия

19:40, 21 дек 2013, Автор: , Преглеждания:50

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа във Висшата лига, след като се наложи с 3-1 над Уест Хем на „Олд Трафорд“ в среща от 17-ия кръг.

Шампионите откриха резултата в 26-ата минута, след като Рууни напредна в наказателното поле и подаде към Уелбек, който с удар в далечния ъгъл намери мрежата на Адриан. Десет по-късно „червените дяволи“ удвоиха преднината си, след като Уелбек намери Янузай на скорост в пеналта, младокът финтира прекия си пазач и с прецизен удар направи 2:0. В 72-ата минута преднината на домакините стана класическа, след като Валенсия напредна по крилото и върна за Рууни, който продължи към Ашли Йънг, а той с прекрасен изстрел заби кълбото в горния десен ъгъл на вратата. Девет преди края Модибо Майга изведе прекрасно Карлтън Коул сам срещу вратаря и той не сгреши за 1-3, вкарвайки първия гол за „чуковете“ на „Олд Трафорд“ от шест години насам.

Манчестър Сити също спечели три точки, след като се наложи с 4-2 при визитата си на Фулъм. За домакините не игра българският нападател Димитър Бербатов. В средата на първата част Яя Туре с изстрел от фаул даде аванс за тима на Мануел Пелегрини. Африканецът се разписа от пряк свободен удар с прецизно изпълнение от границата на наказателното поле. Малко преди края на първото полувреме Венсан Компани удвои преднината на гостите. Киърън Ричардсън намали резултата малко след почивката, а Компани заби топката в собствената си мрежа, за да доведе нещата до 2-2. В последните минути на двубоя гостите стигнаха до успеха, след като Навас се възползва от асистенция на Силва, а седем минути преди края на редовното време и друга резерва на Пелегрини Джеймс Милнър се разписа за крайното 4-2 след асистенция на Алваро Негредо.

Победата изведе Манчестър Сити до второто място с 35 точки, с една по-малко от лидера Ливърпул, докато Манчестър Юнайтед вече има 28 пункта и се изкачи на седма позиция.

Кристъл Палас – Нюкасъл 0-3

Стоук – Астън Вила 2-1

Съндърланд – Норич 0-0

Уест Бромич – Хъл 1-1