„Вълците“ спряха победния поход на „жребците“ на „Борусия Парк“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:29, 22 дек 2013, Автор: , Преглеждания:38

Борусия

Отборът на Волфсбург прекъсна серията от осем поредни домакински победи на Борусия Мьонхенгладбах, след като се добра до равенство 2-2 при визитата си на „Борусия Парк“ в последния мач от есенния полусезон на Първа Бундеслига.

Първото полувреме на двубоя завърши без голове, но осем нинути след почивката гостите откриха резултата. След чудесна атака топката бе подадена към Рикардо Родригес, който центрира от левия фланг към Диего. Бразилецът овладя около точката на дузпата и с техничен изстрел намери мрежата зад тер Щеген.

Само шест минути след това Рафаел направи чудесен пробив през центъра на защитата на „вълците“ и с диагонален изстрел прати топката във вратата на Диего Беналио – 1-1. В 64-ата „жребците“ достигнаха до пълен обрат, след като Хуан Аранго стреля страхотно от фаул и не остави шанс на стража на гостите – 2-1. Четири минути преди края Бас Дост донесе точката на тима на Дийтер Хекинг, правейки добавка след спасяване на тер Щеген.

След това реми Борусия вече има 33 точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Волфсбург остава пети с 30 пункта.