Аякс ще зимува на върха в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
19:30, 22 дек 2013, Автор: , Преглеждания:76

Жаиро РийдевалдОтборът на Аякс ще посрещне Нова година на върха в Холандия.

Шампионите от Амстердам изпревариха тима на Витес, след като постигнаха драматична победа с 2-1 като гости на Рода в мач от 18-ия кръг на Ередивизие.

Домакините поведоха в 35-ата минута на срещата с гол на Хенк Дайкхуйзен. Амстердамци обаче се съвзейа след почивката и в крайна сметка съумяха да наложат волята си, макар и с късни попадения на Жайро Ридевалд в 88-ата минута и добавеното време.

ПСВ Айндховен също записа победа днес, след като надделя с 2-0 над АДО Ден Хааг. И двете попадения за домакините паднаха преди почивката и бяха дело на 20-годишния нападател Юрген Лосадия.

След края на 18-ия кръг Аякс е на първо място с 37 точки, с колкото е и Витес, но отборът от Арнхем има по-лоша голова разлика. Твенте е трети с 34 пункта, а Фейенорд има 33. ПСВ е едва седми с 26 точки.