Юве и Рома громят в „калчото“, Лацио смачкан във Верона (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
17:55, 22 дек 2013, Автор: , Преглеждания:53

Ювентус разби Аталанта

Италианският шампион Ювентус регистрира девета поредна победа в „калчото“, след като се наложи с 4-1 при визитата си на Аталанта на „Атлети Адзури Д’Италия“ в мач от 17-ия кръг на Серия А.

„Бианконерите“ откриха резултата още в шестата минута, след като Карлос Тевес вкара хубав гол с изстрел от 20 метра, а стражът на домакините не реагира по най-добрия начин. В 15-ата Джакомо Бонавентура направи прекрасен рейд по лявото крило и стигна до аутлинията, след което подаде към Макси Моралес, който шутира точно за 1-1. Секунди след почивката Пол Погба се възползва от подаване на Фернандо Йоренте и с прецизен удар върна аванса на „старата госпожа“. В 75-ата Джорджо Киелини намери „Цар Лъв“ в наказателното поле, испанецът се обърна по страхотен начин и със силен изстрел преодоля Консили – 3-1. Четири по-късно Артуро Видал сложи точка на спора, засичайки от няколко метра центриране от десния фланг.

Рома смачка с 4-0 тима на Катания и по този начин запази изоставането си от лидера Ювентус на пет точки. „Вълците“ поведоха в 18-ата минута, след като при изпълнение на корнер Мехди Бенатия се разписа след удар с глава. Десетина минути след почивката Матия Дестро затвърди силната си форма, вкарвайки отблизо за 2-0. Четири по-късно Бенатия отбеляза второто си попадение в мача, отново с изстрел с глава след центриране на Ляич от фаул. Жервиньо оформи крайното 4-0 с гол в 80-ата минута.

Съперникът на Лудогорец в Лига Европа – Лацио, бе разбит с 1-4 при визитата си на Верона. За домакините не игра българският национал Николай Михайлов. Лука Тони изведе тима от града на Ромео и Жулиета напред в резултата още в петата минута, но Лукас Билия изравни в 27-ата. Хуан Итурбе върна преднината на веронци в края на първото полувреме, а след почивката Ромуло и Тони оформиха разгромната загуба на „римските орли“.

Сампдория – Парма 1-1

Сасуоло – Фиорентина 0-1

Торино – Киево 4-1