ПСЖ и Лил със зрелищно равенство на „Парк де Пренс“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:38, 23 дек 2013, Автор: , Преглеждания:63

ПСЖ и Лил не се победиха

Отборите на Пари Сен Жермен и Лил не успяха да излъчат победител в дербито на 19-ия кръг на Лига 1, завършвайки наравно 2-2 на „Парк де Пренс“.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута, след като Златан Ибрахимович с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар и рикошет в стената препарира вратаря Енеама за 1:0. Гостите изненадващо се върнаха в мача в самия край на полувремето, когато Саломон Калу напредна и върна топката към Марвен Мартен, който не нацели топката и кълбото отиде в нахлуващия от задна позиция Рио Мавуба . Капитанът отправи силен удар и прати топката в мрежата а 1:1.

Седем минута след почивката Лукас Дин спъна Франк Берия в наказателното поле и Калу реализира 11-метровия наказателен удар, като доведе нещата до 2-1 в полза на „песовете“. В 72-ата минута  при центирране в наказателното поле на Лил вратарят излезе неразчетено, след което Берия прати топката в собствената си врата за 2:2.

В края на мача и пред двете врати вреше и кипеше. Първо в 84-ата минута страхотен удар на Ибра от фаул профуча над вратата. В 87-ата минута пък Орижи можеше да донесе успеха на гостите, но изстрелът му бе спасен от Салваторе Сиригу. Минута по-късно със сериозен пропуск се отличи и Марко Баша.

В крайна сметка обаче срещата завърши без победител, като ПСЖ остава начело в класирането с 44 точки, докато Лил пък продължава да държи третата позиция с 40 точки в актива си.