Резерва донесе трите точки на Реал на „Местая“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:19, 23 дек 2013, Автор: , Преглеждания:41

Анхел ди Мария

Отборът на Реал Мадрид остана на пет точки от лидерите Барселона и Атлетико след 17-ия кръг на Примера дивисион, след като надделя много трудно с 3-2 при визитата си на Валенсия на „Местая“.

„Белият балет“ откри резултата в 28-ата минута, след като Анхел ди Мария получи дълго подаване от Марсело на десния фланг. Аржентинецът тръгна да играе сам, финтира двама защитници и с чудесен диагонален шут не остави шанс на Гуайта – 1-0.

Шест по-късно Хуан Бернат направи рейд по левия фланг, след което центрира в наказателното поле, където Пабло Пиати засече топката с глава, изравнявайки за 1-1. Пет минути преди почивката мадридчани върнаха преднината си, след като ди Мария центрира от свободен удар и Кристиано Роналдо отбеляза от няколко метра за 2-1.

В 62-ата минута „прилепите“ изравниха за втори път, след като Дани Парехо центрира от корнер и Жереми Матю засече топката с глава за 2-2. Гостите успяха да се доберат до победата осем минути преди последния съдийски сигнал. Лука Модрич намери резервата Хесе по десния фланг, а младокът бе оставен непокрит и опита удар в близкия ъгъл на Гуайта, успявайки някак да промуши топката в мрежата  - 3-2.

След тази победа Реал увеличи своя актив на 41 точки и остава на пет от лидерите Барселона и Атлетико. Валенсия е на 11-о място с 20 пункта.