Юнайтед с феноменален обрат при гостуването на Хъл (ВИДЕО)

16:41, 26 дек 2013, Автор: , Преглеждания:47

Уейн Рууни

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна трета поредна победа в английската Висша лига, след като направи страхотен обрат от 0-2 до 3-2 при визитата си на новака Хъл Сити в първия мач от 18-ия кръг.

Срещата започна по мечтан начин за домакините, които след 13 минути игра имаха аванс от два гола. Още в четвъртата Алекс Брус свали топката с глава след центриране от корнер, а Джеймс Честър бе точното място и с шут от пет метра разстреля Де Хея – 1-0. В 13-ата Дейвид Мейлър се възползва от грешка на Джони Еванс, който не успя да изчисти топката, подарявайки я на Мейлър, който стреля за втори път и след рикошет в защитника на гостите кълбото излъга Де Хея – 2-0.

В 19-ата минута „червените дяволи“ намалиха изоставането си, след като Уейн Рууни изпълни свободен удар и бранителят Крис Смоулинг се разписа с изстрел с глава. Малко след това Том Клевърли можеше да изравни с чудесен шут извън пеналта, но МакГрегър успя да избие в корнер. В 26-ата ремито бе възстановено, след като Уелбек свали кълбото за Рууни, който овладя добре и с феноменален удар намери горния ляв ъгъл за 2-2.

В 63-ата минута „тигрите“ бяха изключително близо до ново повеждане в резултата, след като Алекс Брус стреля с глава след центриране от корнер. Бранителят, обаче, нямаше късмет, след като кълбото улучи напречната греда. Само 180 секунди по-късно Хъл вече бе изоставащ, след като Честър си вкара куриозен автогол с глава, засичайки центриране на Валенсия.

В последните няколко минути домакините натиснаха шампиона в неговата половина, но Греъм стреля слабо с глава в ръцете на Де Хея, а Валенсия си изпроси глупав втори жълт картон за изритана топка при спряла игра. В добавеното време Честър имаше страхотен шанс след пас на Бойд, но Де Хея спаси победата на Юнайтед.

След този успех Манчестър вече има 31 точки и се изкачи на шесто място в класирането, докато Хъл е 12-и с 20 пункта.