Арсенал и Евертън с трудни победи

17:47, 29 дек 2013, Автор: , Преглеждания:61

Оливие Жиру

Отборът на Арсенал запази първото си място в Премиършип, след като надделя изключително трудно с минималното 1-0 над Нюкасъл при визитата си на „Сейнт Джеймсис Парк“ в среща от 19-ия кръг.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и не се случи нищо интересно в редовните 45 минути. Едва в добавеното време далечен изстрел на Муса Сисоко бе спасен с мъка от Войчех Шчесни. След изпълнението на корнер Матю Дебюши отправи удар с глава, а топката нацели напречната греда. След почивката головите положения отново бяха кът, а „топчиите“ се възползваха от един от малкото си шансове в 65-ата минута. Тио Уолкът центрира в наказателното поле, където Оливие Жиру се пребори с няколко защитници на съперника и с удар с глава намери мрежата на Тим Крул.

В другия ранен неделен мач Евертън надигра с 2-1 тима на Саутхемптън на „Гудисън Парк“. Шеймъс Коулман откри резултата още в деветата минута след страхотен шут от 15 метра. В 71-ата Гастон Рамирес изравни след асистенция на Адам Лалана. Само три по-късно чудесна атака на „карамелите“ мина през Стивън Пиенаар, който подаде към Джеймс МакКарти. Халфът отклони технично топката надясно към Ромелу Лукаку, който с бомбен шут с левия крак донесе успеха на своя тим.

След тези мачове Арсенал е лидер в класирането с 42 точки, докато Евертън е четвърти с 37. Нюкасъл е седми с 33, а Саутхемптън има 27 и заема девета позиция.