Челси, Арсенал и Ливърпул с чисти победи

19:04, 1 яну 2014, Автор: , Преглеждания:45

Челси

Отборът на Челси запази третото си място във Висшата лига, след като надделя с класическото 3-0 при визитата си на Саутхемптън на „Сейнт Мерис“ в среща от 20-ия кръг.

Първото полувреме на двубоя приключи без попадения, но след почивката момчетата на Жозе Моуриньо стигнаха до трите точки. Фернандо Торес откри резултата след час игра. Оскар опита центриране, което рикошира в защитник на „светците“, след което топката се удари в страничната греда. „Ел Ниньо“ бе на правилното място и с отличен удар с глава се разписа на празна врата. В 71-ата минута Оскар намери непокрит Уилиян, който с чудесен изстрел от границата на пеналта доведе нещата до 2-0. Осем преди края на мача Еден Азар даде страхотен извеждащ пас към Оскар, който очи в очи срещу Дейвис не пропусна да направи резултата класически.

Арсенал остава начело в класирането, след като надделя с 2-0 над Кардиф на „Емирейтс“. И двете попадения за домакините паднаха в последните минути на двубоя. В 88-ата резервата Никлас Бендтнер даде преднина на „топчиите“, а в добавеното време Тио Уолкът гарантира трите точки за своя тим.

Ливърпул се завърна в топ 4 след пестелив успех с 2-0 над Хъл Сити на „Анфийлд“. Защитникът Даниел Агер даде преднина на „мърсисайдци“ в 36-ата минута, а звездата на тима Луис Суарес реши всичко пет минути след старта на второто полувреме.

Съндърланд – Астън Вила 0-1

Стоук – Евертън 1-1

Кристъл Палас – Норич 1-1

Уест Бромич – Нюкасъл 1-0