Реал Мадрид спечели звездната контрола с ПСЖ в Доха

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
18:56, 2 яну 2014, Автор: , Преглеждания:53

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид спечели битката между два от най-скъпите отбори в света, след като се наложи с минималното 1-0 над Пари Сен Жермен в контролна среща, играна в катарската столица Доха.

Френският шампион можеше да поведе още в 14-ата минута, но Единсон Кавани не успя да преодолее Диего Лопес, въпреки че бе изведен сам срещу вратаря. Само четири по-късно падна и единственото попадение в мача. Чудесна атака на „белия балет“ мина през Алваро Мората, който подаде към Хесе и младата надежда се разписа с техничен удар по земя. Последва силен натиск на ПСЖ, но Кавани и Матуйди пропуснаха отлични ситуации за изравняване. В 38-ата авансът на испанците можеше да бъде удвоен, но страничният стълб спаси Сиригу след шут на Хесе.

Малко след почивката Реал отново имаше възможност за втори гол, след като Карим Бензема овладя с гърди центрирана от Марсело топка от левия фланг. Нападателят отправи страховит шут от въздуха, но кълбото разтресе напречната греда. До края парижани имаха чудесни шансове за изравняване, всичките дошли след изпълнения на корнер, но ударите с глава на Тиаго Мота и Адриен Рабио минаха на сантиметри от целта. В последните секунди Лукас Моура направи добър рейд и финтира двама съперници, но шутът му мина встрани от вратата на мадридчани.