Свендсен с драматична победа на спринта в Оберхоф

Публикувано в: Биатлон, Зимни
17:34, 3 яну 2014, Автор: , Преглеждания:157

Емил Хегле Свендсен

Емил Хегле Свендсен спечели първата си победа за сезона, след като триумфира на спринта на 10 километра в германския зимен център Оберхоф – четвърти кръг от Световната купа по биатлон.

Норвежкият исполин записа своя 30-и успех в кариерата, след като свали осем от мишените и финишира с време от 26,44,3 минути. Свендсен стигна много драматично до победата, изпреварвайки своя легендарен съотборник и сънародник Оле Ейнар Бьорндален с едва 0,4 секунди. Бьорндален също записа две грешки на огневия рубеж.

Място на подиума намери още носителят на Световната купа Мартен Фуркад, който въртя три наказателни обиколки и в крайна сметка финишира на 21,7 секунди зад Свендсен.

Руснакът Евгени Устюгов свали девет мишени и завърши четвърти, оставайки на секунда пред украинеца Артьом Прима, който бе с перфектна стрелба. Шести, също с 10 от 10, изненадващо приключи естонецът Каури Коив.

България днес бе без своя титулярен състав и шанс за изява получиха младите ни биатлонисти. Димитър Парталов се представи най-силно, след като свали девет мишени и финишира на 73-о място. Димитър Герджиков завърши 81-и с четири грешки, Антон Синапов се нареди 86-и с пет пропуска, а Васил Чорбаджиев приключи последен – 95-и с 40-процентова стрелба.

Утре от 13:30 часа е преследването на 12,5 километра, в което няма да има българско участие.