Атлетико превзе върха в Примера, Пици с победен дебют във Валенсия

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
22:50, 4 яну 2014, Автор: , Преглеждания:39

КокеОтборът на Атлетико Мадрид оглави класирането в Примера дивисион поне за 24 часа, след като се добра до ценна победа с 1:0 като гост на Малага в мач от 18-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят почна по-добре за домакините, но няколко удара отдалеч не затрудниха особено Тибо Куртоа, докато Хуанфран в 21-ата минута беше париран от Кабайеро и не успя да открие резултата в полза на столичани. Адриан се появи на терена след почивката, което раздвижи сериозно нападението на гостите. След няколко пропуска дойде и 71-ата минута, в която Коща изведе Адриан, Кабайеро отрази, но право в Коке, който насочи точно удара си – 1:0 за столичани.

Пици дебютира с победа начело на Валенсия, след като тимът му спечели градското дерби с Леванте с 2-0 на „Местая“. Пабло Пиати откри резултата малко преди почивката, след като бе точен с чудесен изстрел от 12 метра. В 73-ата минута Антонио Бараган намери Софиан Фегули в наказателното поле и алжирецът се разписа с много красив прехвърлящ удар.