Поредна срамна нощ в „Театъра на мечтите“, Ливърпул се справи с Олдъм

20:39, 5 яну 2014, Автор: , Преглеждания:62

Вилфред Бони

Отборът на Суонси хвърли голямата бомба в третия кръг на ФА Къп, след като изхвърли от надпреварата шампиона Манчестър Юнайтед след победа с 2-1 насред „Олд Трафорд“.

„Лебедите“ започнаха отлично мача и в 12-ата минута Уейн Рутлидж бе изведен перфектно от Посуело и успя да прехвърли елегантно вратаря Линдегаард за 1-0. Само четири след това домакините се върнаха в мача. Александър Бютнер центрира отлично отляво, а Хавиер Ернандес засече кълбото от малкото наказателно поле.

До почивката пред „червените дяволи“ не се откри нова възможност за гол, а след старта на второто полувреме до промяна в играта на домакините не се стигаше. В 77-ата минута Рио Фърдинанд получи контузия и в игра се появи Фабио. Само 180 секунди по-късно бразилецът влезе грубо в краката на Каняс и бе изгонен с директен червен картон. В последните секунди на редовното време Суонси стигна до пълния си триумф, след като Рутлидж сложи топката на главата на Вилфред Бони и котдивоарецът с прекрасен изстрел донесе поредната тъжна нощ в „Театъра на мечтите“.

Друг претендент за трофея – Ливърпул, нямаше подобни проблеми и надигра Олдъм с 2-0 на „Анфийлд“. Домакините откриха резултата осем минути след почивката, след като Рахийм Стърлинг направи добър пробив и асистира към Яго Аспас, който отбеляза първия си гол с червения екип. 10 минути преди края „мърсисайдци“ решиха всичко, след като Аспас проби отлично и намери Стърлинг, чийто удар излизаше в аут, но Тарковски я насочи в собствената си мрежа – 2:0.