Невероятна Цвети Пиронкова срази №7 в света

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
10:56, 8 яну 2014, Автор: , Преглеждания:228

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова продължава със страхотното си представяне от началото на годината, след като успя да се класира за полуфиналите на турнира в Сидни, Австралия. Българката надигра със 7:6 (2), 6:3 седмата в света Сара Ерани в мач от четвъртфиналите.

Срещата започна много оспорвано, но Цвети успя да направи първи пробив и да поведе с 2:0. След това италианката се съвзе и върна брейка. Пиронкова отново проби за 5:3. Точно когато се очакваше да приключи сета, Ерани се върна в мача и доведе сета до тайбрек. Там обаче българката бе много концентрирана и даде само две точки на своята съперничка.

Вторият сет вървеше много по-добре за Пиронкова, която добри повече увереност, а Сара Ерани имаше физически проблеми. Тя поиска малка почивка за да я види нейния физиотерапевт, но и това не успя да и помогне да запише загуба от Цвети.

С тази поебда Цвети ще получи 33 865 долара от наградния фонд и 185 точки за световната ранглиста, но ще добави 115, тъй като има да защитава 70 оъ миналия сезон. Очаква се българката да се завърне в топ 100 на елитния тенис. Пиронкова ще играе с Петра Квитова в полуфиналите в търсене на първия си финал от турнирите на WTA.