Евертън и Тотнъм продължават битката за Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:21, 11 яну 2014, Автор: , Преглеждания:42

Гарет Бари

Отборът на Евертън се изкачи на четвърто място във Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Норич на своя „Гудисън Парк“ в среща от 21-ия кръг.

Домакините откриха резултата в средата на първото полувреме, след като Гарет Бари направи страхотен рейд и изстреля снаряд от 20-ина метра, който не остави шанс на Джон Руди. В 59-ата минута Кевин Миралас реши всичко в полза на „карамелите“ след страхотен гол. Белгийският национал отправи чудесен изстрел от фаул и гарантира победата на своя тим.

Отборът на Тотнъм също записа домакински успех, след като се наложи с 2-0 над Кристъл Палас на „Уайт Харт Лейн“. Още в осмата минута Джейсън Пънчън пропусна дузпа за гостите, а пет след почивката Кристиан Ериксен се разписа с левия крак след свалена топка с глава от Адебайор. В 72-ата Джърмейн Дефоу се възползва от подаване на Аарън Ленън и вкара за 2-0.

Кардиф – Уест Хем 0-2

Фулъм – Съндърланд 1-4

Саутхемптън – Уест Бромич 1-0