Златан Йорданов с победен дебют за Сен Назер

11:46, 11 яну 2014, Автор: , Преглеждания:126

Златан ЙордановОтборът на Сен Назер спечели „българския“ сблъсък от 14-ия кръг на френската Лига А, след като се наложи с 3-2 (25:21, 26:24, 22:25, 25:22, 16:14) гейма при визитата си на Рен.

Дебют за гостите записа бившият играч на Марек – Златан Йорданов, който се появи в игра в четвъртия гейм като резерва и доигра мача, завършвайки с пет точки – четири в нападение при ефективност от 80% и една блокада. Той записа и 88% добро и 88% перфектно посрещане.

Другият българин в редиците на победителите Стойко Ненчев влезе като резерва през третия гейм, а за последните два беше част от основния състав. Той записа 6 точки – четири в атака при успеваемост от 57% и 2 блокади.

За домакините Методи Ананиев игра като титуляр, но само в първия гейм. Мечката отбеляза 5 точки – четири в нападение при 50% ефективност и един блок. Освен това българският национал записа 50% добро и 12% перфектно посрещане.

В друг петъчен мач Тулуза отстъпи пред гостуващия Сет с 1:3 (26:28, 20:25, 25:20, 15:25) гейма. Топреализатор на мача стана Данаил Милушев, който наниза 21 точки в нападение за домакините при ефективност от 57%.

В класирането Сен Назер е на десето място с 16 точки, Тулуза е на 12-а позиция също с 12 пункта, а Рен е 13-и с 14.