Юве с рекордна 11-а поредна победа, Рома и Наполи громят

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:10, 12 яну 2014, Автор: , Преглеждания:65

Клаудио Маркизио

Отборът на Ювентус записа за първи път в своята история серия от 11 поредни победи в Серия А, след като смаза с 4-1 като гост тима на Каляри в среща от 19-ия кръг на „калчото“.

Домакините започнаха мача на „Сант Елия“ по най-добрия начин, след като в средата на първото полувреме Маурисио Пиния откри резултата, възползвайки се от свалена топка с глава от Даниеле Конти при изпълнение на корнер. В 31-ата минута Стефан Лихтщайнер сложи топката на главата на Фернандо Йоренте и нападателят реализира за 1-1. В 73-ата „старата госпожа“ направи пълен обрат, след като Клаудио Маркизио изненада вратаря Антонио Адан с далечен шут. Три след това Йоренте отново получи прекрасна асистенция от Лихтщайнер и доведе нещата до 3-1. В 80-ата минута направилият страхотен мач швейцарски национал Лихтщайнер също успя да се разпише, оформяйки крайното 4-1.

Рома остана на второ място с пасив от осем точки от лидера Ювентус, след като срази Дженоа с 4-0. Домакините решиха всичко с три гола до почивката. Алесандро Флоренци откри резултата в 25-ата минута, а пет след това Франческо Тоти удвои аванса на „вълците“. В 43-ата минута Майкон завърши отлична контра на римляните, а през втората част Мехди Бенатия се разписа с глава след центриране от корнер на Тоти.

Наполи запази третата си позиция, след като надви Верона с 3-0 като гост, оставайки на два пункта зад Рома. Дрийс Мертенс даде аванс на тима на Рафа Бенитес в 27-ата минута, а Лоренцо Инсине (в 72-ата) и Блерим Джемаили (в 76-ата) решиха всичко с още две попадения след почивката.

В ранния мач Торино и Фиорентина приключиха при нулево реми, а в последния двубой Аталанта надви Катания с 2-1 като домакин.