Наполи на четвъртфинал след спорен гол

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
01:13, 16 яну 2014, Автор: , Преглеждания:38

ИнтерОтборът на Наполи се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия, след като се наложи с 3-1 над Аталанта на своя „Сан Паоло“.

Срещата започна изключително неприятно за домакините, след като в 13-ата минута Йоан Беналуан пусна отличен пас към Марко Ливая, който продължи кълбото към Джузепе Де Лука и той разпечата вратата на Рафаел.

Радостта на гостите бе твърде кратка, тъй като само 120 секунди по-късно статуквото бе възстановено. Антони Ревейер центрира в наказателното поле, където Хосе Кайехон с прекрасно воле намери мрежата на Чиро Полито за 1:1.

Малко след почивката Лоренцо Инсине нямаше късмет и с великолепен шут от фаул нацели напречната греда. Все пак усилията на неаполитанците дадоха резултат в 72-ата минута, когато топката бе центрирана към Гонсало Игуаин, който бе в засада, но топката се отби от крака на Дел Гросо и попадна в Инсние, който я прати под плонжа на вратаря за 2:1.

Веднага след това гостите се нахвърлиха срещу страничния арбитър, искайки офсайд, но той зачете попадението. „Бергамаските“ останаха и в намален състав, след като Марио Йепес бе изгонен от игра за бурния си спор със съдията.

В 80-ата минута домакините решиха всичко, след като Гьокхан Инлер центрира по прекрасен начин в наказателното поле, където Кайехон с техничен удар от въздуха реализира за 3-1.

В четвъртфиналите Наполи ще спори с Лацио, който вчера елиминира Парма след успех с 2-1 на „Олимпико“.