Реал Мадрид прегази Бетис на „Бенито Виямарин“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:01, 18 яну 2014, Автор: , Преглеждания:44

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа в испанската Примера дивисион, след като смачка с 5-0 като гост тима на Бетис в среща от 20-ия кръг.

Головото шоу на „Бенито Виямарин“ бе открито от носителя на Златната топка Кристина Роналдо. Още в десетата минута португалецът препарира Стефан Андерсен с мощна тупалка от 23 метра. В 25-ата авансът на гостите бе удвоен от Гарет Бейл, който се разписа с техничен изстрел от фаул.

В края на първото полувреме „белият балет“ направи разликата класическа. Карим Бензема получи отличен пас от Лука Модрич в наказателното поле и с много силен изстрел оплете кълбото в мрежата на Андерсен.

В 62-ата минута Анхел ди Мария също реализира гол-шедьовър, вкарвайки с чудесен шут от над 30 метра. В последните секунди на двубоя младата надежда на „лос бланкос“ Алваро Мората се възползва от подаване на Роналдо и оформи крайното 5-0.

След тази победа Реал вече има 50 точки и се изравни с лидерите Барселона и Атлетико Мадрид. Бетис е твърдо на дъното с едва 11 пункта.